Referat Misyjny

Dzieło misyjne Kościoła i działalność misyjna naszego Zgromadzenia misyjnego mogą się rozwijać jedynie dzięki ofiarnej współpracy wielu oddanych przyjaciół i dobrodziejów misji.

W naszym Referacie Misyjnym organizujemy różnego rodzaju akcje i kampanie materialnego wspierania misji. Przyjmujemy również ofiary pieniężne, które następnie kierowane są do poszczególnych misjonarzy naszego Zgromadzenia - kapłanów i braci - oraz Sióstr Służebnic Ducha Świętego, w zależności od ich potrzeb i realizowanych projektów.

Osoby, które chciałyby wesprzec działalność misyjną Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów) mogą wybrać jedną z poniższych form wspierania misji. Zapraszamy również do włączenia się w misyjne dzieło Kościoła poprzez modlitwę oraz zaangażowanie w akcje misyjne!

Msze Święte dla misjonarzy

Zachęcamy do przesyłania intencji mszalnych, które przekazane zostaną naszym misjonarzom posługującym w krajach misyjnych. Odprawione one zostaną w najbliższym możliwym dla misjonarza terminie. Ofiary za nie składane wspomogą misjonarza w codziennej pracy.

Image

Patronat misyjny

Ofiara dla konkretnego misjonarza lub kraju misyjnego; może być przekazana jednorazowo lub wpłacana cyklicznie zgodnie z wybraną częstotliwością. Dzięki niemu możemy okazać życzliwość i współodpowiedzialność za misyjne dzieło Kościoła.

Image

Akcje misyjne

W naszym Referacie Misyjnym można złożyć ofiarę lub przekazać przedmioty na akcje misyjne prowadzone przez Polską Prowincję SVD. Koordynowane one są przez Referat Misyjny w Pieniężnie.
Oto lista aktualnych akcji misyjnych:

Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie pomocmisjom.werbisci.pl

Image

Zgromadzenie Słowa Bożego - Misjonarze Werbiści
ul. Andrzeja Struga 5
34-500 Zakopane

Tel +48 18 201 21 93
Kom. 609 580 544

Email: zakopane@werbisci.pl

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.